Nikelec.ir آموزش الکترونیک و کامپیوتر

section-icon

انجمن ها

در مورد هر چیزی که می خواهید صحبت کنید!

خوش آمدید به

STM32cubeide

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
  • نویسنده
    میخواستم نظرتون رو درباره stm32cubeide بدونم؟
    از این ide استفاده کنیم بهتره یا از همون cubemx و keil یا iar?
    آیا نحوه کد نویسی توی stm32cubeide با keil تفاوت داره یا خیر؟

سلام وقتتون بخیر .
    فکر کنم شما آموزش اولی که قبل از ارائه شدن نسخه پایداری از Stm32CubeIDE ضبط شده رو دریافت کردید فقط، و آموزش های جدید مارو ندارید برای همین تو اون آموزش چون هنوز ورژن پایداری از Stm32CubeIDE ارائه نشده بود به شما Eclipse و Keil , IAR رو یاد دادم ( قسمت های آموزش زبان برنامه نویسی C برای میکروکنترلرها داخل Eclipse توضیح داده شد ) که بهمین دلیل الان شما نباید Stm32CubeIDE براتون غریب باشه ( چون بیس یکی هست ) . در آموزش های جدید هم که این IDE اضافه شده به آموزش ها و چندقسمت رایگان هم تهیه شده برای آموزش کار با این IDE که یکم وقت اضاف بیارم قرار میدمشون روی سایت که اشخصای که آموزش سری اول هم تهیه کردند اطلاعات کاملتری از این IDE داشته باشند . اما در مورد کد نویسی که این مورد به طور کامل داخل آموزش همون قسمت های اول و جاهایی که IDE عوض میکنیم مثلا از Keil میریم روی IAR زیاد گفتم که IDE چی هست و تغییری تو کد زنی ما ایجاد نمیکنه فقط تنظمیات بعضی فایل ها و موارد خاص ممکن نیاز به تغییر داشته باشه که نداره برا خیلی از افراد و خیلی از مواقع . که خب این موارد داخل آموزش صحبت شده در موردش به طور کامل.
    اما نظر خودم در مورد این IDE خب من یاد 6 هفت سال پیش شایدم بیشتر که برا اندروید زیاد با این IDE کار داشتم میندازه و این روندی هست که اصولا طی میشه ، احتمال زیاد St هم همینکار انجام بده ببینید مثلا گوگل زمان زیادی توسعه برنامه هارو با قرار دادن SDK هایی و پیکره بندی هایی روی این IDE انجام میداد ( در واقع ما دولوپر ها از اینIDE استفاده باید میکردیم و خب چیز بدربخور تری هم نبود و این IDE هم واقعا قابلیتی خوبی داشت . تا وقتی که گوگل تصمیم گرفت IDE خودش بده بیرون )( که حالا کاری نداریم اونم اومد یک IDE دیگه رو خرید و اون توسعه داد ) مهم یک چیز هست ، زیاد طول نکشید تا گوگل پشتیبانی خودش از این IDE که روی Eclipse بنا کرده بود برداره پس همه یجواریی مجبور بودند برند سمت IDE جدید .حالا این فقط یک مثال بود بازم از این دست نمونه ها که این اتفاق افتاده هست . این ماییم که باید محدود به IDE نباشیم و افراطی گری نداشته باشیم نسبت به IDE . الان شما اگه برید با IDE خود گوگل کار کنید منظورم Android Studio هست و شروع کنید قابلیت هایی که این IDE به شما یاد میده رو یاد بگیرید عاشق این IDE میشید ( مثل یک Visual Studio که اونم الان فوق العادس ). تا وقتی خوبن ازشون استفاده می کنیم وقتی بهتر اومد اگه نیاز باشه عوض میکنیم ، اگه خود شرکت پشتیبان بگه بهتره عوض کنی اگه نگه هم بهتره عوض کنی چون مثل الان اگر متوجه شده باشید St داره ساپورتش بیشتر میذاره روی این IDE و اتوماتیک همه میرن سمت همین و مثال ها و نمونه کد ها هم تو نت روی این زده میشه .
    فقط یک چیزی میمونه حس میکنم St ننشسته از اول ببینه مثلا گوگل چیکار کرد و تجربیاتش استفاده کنه و بعضی کارا که اون کرده داره اونم انجام میده در صورتی که بنظر من دوباره کاری داره انجام میشه .

2

صدا

1

پاسخ

برچسب ها

این موضوع هیچ برچسبی نداره

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.