Nikelec.ir آموزش الکترونیک و کامپیوتر

section-icon

انجمن ها

در مورد هر چیزی که می خواهید صحبت کنید!

خوش آمدید به

Simulate

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
  • نویسنده
    ممنون که با صبر و حوصله به سوالاتم جواب میدید
    وقتی میخواستم با نرم افزار keil برنامه ام رو simulate کنم error میداد که accsee violation at 0x40023800 : no read permission
    توی گوگل سرچ زدم متوجه شدم که هر قسمتی از رجیستر هارو که توی برنامه ام ازش استفاده کردم باید رنج آدرسش رو از قسمت memory map بهش بدم که بتونه برام simulate کنه، این کار رو کردم و درست شد.
    توی پرسش قبلی گفتید که شرکت st گفته نباید simulate کرد،
    اگه امکان داره علتش رو بگید ممنون میشم.

سلام وقتتون بخیر و خواهش می کنم .
    خب جواب سوالتون تو خود سوالتون هست . ( البته یک نکته ای باید بگم شرکت St اونو نگفته و یک انجمن جا افتاده که اضافه کردم به اون مطلب ،داخل انجمنش زیاد از این دست سوالات مطرح شده که بحث هم زیاد براش شده که چرا Simulate نه ) . یکی از دلایلش اینه که به دلیل گستردگی بسیار زیاد میکروهایی که امروزه داره تولید میشه نسبت به اوایل که Keil اکثر امکانات میکروهای کمی که در بازار وجود داشت ارائه میداد دیگه اینطور نیست . اثباتش هم همین موردی که شما الان نیاز داشتید انجام دادید .( که بهش میخوره دلیل منطقی هم باشه )
    در واقع داخل همون پست انجمن St که جواب Error تون شروعش از اونجا هست یکی از جاهای دیگه ای هست که این بحث انجام شده و دلیل بالا هم آورده شده، همونجام جواب داده شده و احتمال داره اینجا بهمون سبک پیش بره ولی بدلیل اینکه من طرز فکر اون شخص ندارم اون اتفاق نمیذارم رخ بده در واقع الان یک عضو دیگه باید بگه :

>>Google keil initialization file. Essentially you need to mark certain memory regions read write or execute-able.

This allows code to plough forward in the simulator but doesn't make the underlying 'memory' function like the peripherals the code is expecting.

The solution here is not to hammer harder, but to stop hammering.

اما این کامل درست نیست در واقع simulate همیشه خوبی ها و معایبی وجود داره، اگه دقت کرده باشید این بحث simulate برای چیزهای دیگه هم پیش میاد مثلا در مورد Proteus که یک دسته کلا میگن نکنید اینکار و یک دسته هم میگن نه خیلی خوبه و کلا اینکار بکنید . ولی ی دسته دیگه ای هم هست که میگه هرکدام محدودیت ها و معایبی دارند که بنظرم درست ترین دسته همینجا میشه که محدودیت ها و معایب در نظر بگیرید و با توجه به اون انتخاب کنید که الان سیمولاتور پیاده کنم امولاتور یا … .این بحث Simulate و Emulate یک مطلب براش داخل وبلاگ میذارم و اونجا بیشتر بازش می کنم که کی کجا بهتره استفاده بشه . الان با توجه به مشکلات بسیار زیادی که هنگام کار با سیمولیت کیل برای میکروها پیش اومده و شماهم خودتون درگیرش هستید توصیه میشه از این قابلیت استفاده نکنید .اما در همین حال باید این جمله خود Keil درباره Simulate هم در نظر گرفته بشه :

It is always a difficult trade-off when deciding what you need. However, a simulator is relatively inexpensive and has a great utility value for the price.

و واقعا این Always میشه همون نگاه سومی که به این دست بحث ها باید باشه و حتی تو همین جمله اگر بجای اهمیت قسمت Always بجاش قسمت However مهم کنیم !! چی میشه ؟ کلی بحث بی فایده.

مورد آخر:
    فعلا که انحمن خیلی شلوغ نیست من مواردی که به این سبک میبینم که در آینده احتمال داره با همکاری بقیه اعضا بحث های طولانی و بی فایده پیش بیاره یا موراد مشابه مقایسه ها و نقل قول کردنا و چیزای دیگه ، سعی میکنم منع کنم ،و باید قوانینی بذارم که سعی کنیم از افراطی گری دوری بشه تو این موارد تا بحث پیش نیادو وقت کسی هدر نره سر این موضوعات و مقایسه ها و  نقل قول کردنا و هدف اصلی تشکیل این انجمن پیش بره یعنی :
    مشکلات مطرح بشه و جواب داده بشه . ”
    این که کی کجا چی گفته مهم نیست چون مثل جمله ای که از خود Keil مثال زدم دسته ای افراطی می تونن However که برای inexpensive بودن مطرح شده رو بزرگ کنند و Always کوچک و بحث پیش بیارند .

2

صدا

1

پاسخ

برچسب ها

این موضوع هیچ برچسبی نداره

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.